Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wodzisławska "Pralnia" z prestiżową nagrodą

15.09.2017 10:40 | 0 komentarzy | mak

11 września odbyła się XII Gala Konkursu „Lodołamacze 2017”. Jednym z laureatów został wodzisławski Zakład Aktywności Zawodowej.

Wodzisławska "Pralnia" z prestiżową nagrodą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Lodołamacze" to ludzie, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Ponad 550 przyznanych tytułów „Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników - to bilans poprzednich 11 educji konkursu. Tym razem po raz pierwszy etap regionalny został połączony i laureatów wyłoniono w ramach czterech województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego.

Jednym z laureatów został Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śląskim w kategorii: Zakład Pracy Chronionej – zajmując trzecie miejsce. Był to jedyny wyróżniony Zakład Aktywności Zawodowej, który został nagrodzony w ramach konkursu.

- Przedsiębiorcy w swojej polityce kadrowej biorą pod uwagę zazwyczaj jedynie wymagania rynku. Wielu z nich kieruje się własnym interesem. Dlatego też szczególnie warte zauważania i nagradzania są firmy, które łamią stereotypy, zatrudniają osoby niepełnosprawne i otwierają się na ich problemy. Takie firmy, mamy na celu właśnie dzisiaj nagrodzić - mówiła Barbara Pokorny, przewodnicząca rady krajowej Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Certyfikat odebrał - podczas gali w Auli Papieskiego Oddziału Teologicznego w Wrocławiu - dyrektor wodzisławskiego zakładu, Dezyderiusz Szwagrzak.