Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Piece do kontroli! Raport codziennie u prezydenta

14.09.2017 19:37 | 33 komentarze | mak

Na polecenie prezydenta Wodzisławia Mieczysława Kiecy strażnicy miejscy, podobnie jak rok temu, rozpoczęli cykl codziennych i wyrywkowych kontroli palenisk w różnych dzielnicach miasta. Funkcjonariusze skontrolują ok. 300 posesji miesięcznie.

 Piece do kontroli! Raport codziennie u prezydenta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławska straż miejska poinformowała, że od lipca 2016 r. do czerwca tego roku przeprowadzone zostały 1194 kontrole spalania odpadów na posesjach. - Ponownie intensyfikujemy działania na rzecz walki z zanieczyszczeniami powietrza. Już teraz demaskujemy smog poprzez wmożoną liczbę kontroli spalania w naszych domostwach. Zakładamy, że strażnicy miejscy w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym odwiedzą minimum 70 kotłowni tygodniowo, czyli nawet ok. 300 miesięcznie - mówi prezydent Mieczysław Kieca. - Raport z przeprowadzonych poprzedniego dnia wizyt w kotłowniach otrzymuję codziennie, każdego ranka - dopowiada.

Strażnicy miejscy pukają do drzwi wodzisławian zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych czy wieczornych. Kontrole przeprowadzane są we wszystkich dzielnicach miasta. Osoby spalające niedozwolone materiały muszą liczyć się z konsekwencjami. Jedną z nich są mandaty.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.