Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Wydobycie w naszych kopalniach będzie spadać

14.09.2017 07:00 | 2 komentarze | juk

– Jeśli mówimy, że grubego węgla brakuje sezonowo, to jest to nieprawda. Jego ilość jest taka sama, tylko teraz zapotrzebowanie na ten rodzaj opału się zwiększyło – mówi Jacek Kowalczuk, naczelny inżynier Ruchu Marcel w kopalni ROW.

Wydobycie w naszych kopalniach będzie spadać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gościem sierpniowych obrad rady miasta Radlin był naczelny inżynier Ruchu Marcel w kopalni ROW Jacek Kowalczuk. Przedstawił on sytuację kopalni w Radlinie.

Obecnie Ruch Marcel w kopalni ROW zatrudnia 2983 pracowników, z czego 2387 na dole i 596 na powierzchni. - Pod koniec 2016 r., kiedy pracownicy dobrowolnie odeszli m.in. na emeryturę, zatrudnienie kopalni spadło do poziomu poniżej 2800 pracowników. Wówczas pojawiły się problemy załogowe - mówił Kowalczuk. Jak dodał, po tegorocznym naborze zostało przyjętych około 200 pracowników. To, jego zdaniem wyeliminowało pojawiające się problemy związane z niewystarczającą ilością zatrudnionych osób. Tyle że przyjęto nowych, a pozwalniali się doświadczeni pracownicy i to ich brak - zdaniem m.in. senatora Adama Gawędy, który przygotowywał kopalniany audyt – jest najbardziej doskwierający.

Więcej o sprawie piszemy w aktualnym wydaniu Nowin Wodzisławskich