środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Mocne słowa Fity i Szukalskiej. Prezydentowi oberwało się za fuszerkę PRD

08.09.2017 13:01 | 2 komentarze | żet

Radny Michał Fita wraz radną Anną Szukalską wystosowali do prezydenta Mirosława Lenka interpelację, w której domagają się wyjaśnienia przyczyn nieprawidłowości oraz wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za działanie na szkodę Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Mocne słowa Fity i Szukalskiej. Prezydentowi oberwało się za fuszerkę PRD
Radny Michał Fita i radna Anna Szukalska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rajcy mają na myśli incydent, do którego doszło podczas remontu ulicy Rudzkiej w Raciborzu. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które prowadzi tam prace razem z firmą Bruki Trawiński, zostało zobowiązane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach do zerwania asfaltu, który był już położony. Wszystko dlatego, że nie spełniał on odpowiednich parametrów. Dodatkowe koszty będzie musiało pokryć PRD.

Zobacz również: Drogowcy zrywali nowy asfalt na Rudzkiej.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych jest miejską spółką, nad którą nadzór właścicielski sprawuje prezydent. Stąd interpelacja radnych, w której domagają się podjęcia "natychmiastowych działań zmierzających do wyjaśnienia przyczyn stwierdzonych nieprawidłowości oraz do wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za działania na szkodę spółki".

Uważają, że prezydent lekceważył sytuację, co świadczy o "nienależytym wykonywaniu nadzoru nad miejską spółką.".

Więcej o sprawie przeczytacie Państwo we wtorkowych "Nowinach Raciborskich" (12.09.2017).

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz