Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

500+ i nie tylko. Ilu wodzisławian złożyło już wnioski?

06.09.2017 18:00 | 0 komentarzy | mak

Za wodzisławskim ośrodkiem pomocy społecznej pierwszy miesiąc przyjmowania wniosków o świadczenie wychowawcze, świadczenie rodzinne i świadczenie z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2017/2018. Dotyczy to również 500+. W sierpniu do ośrodka wpłynęło łącznie ponad 3 700 wniosków.

500+ i nie tylko. Ilu wodzisławian złożyło już wnioski?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym, którzy jeszcze nie złożyli wniosków, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu przypomina. że do końca września bieżącego roku będą one przyjmowane od godziny 7.30 do godziny 17.30.

Jednak te osoby, które chcą ubiegać się o świadczenia bez wychodzenia z domu, mogą to zrobić on-line, za pośrednictwem niżej wymienionych kanałów:

- bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, strony internetowej www.obywatel.gov.pl, ministerialnego portalu Emp@tia w przypadku świadczenia wychowawczego;

- ministerialnego portalu Emp@tia w przypadku pozostałych świadczeń.

W portalu Emp@tia zostały udostępnione przyjazne kreatory, służące do wypełniania wniosków o świadczenia. Dzięki temu składanie wniosków przebiega w bardzo prosty, intuicyjny sposób. Kreator podpowiada automatycznie znaczną część danych oraz wskazuje wymagane załączniki.

Takie rozwiązanie to nie tylko duże ułatwienie dla wnioskodawców, ale również minimalizacja występowania błędów, co z kolei pozwala na szybsze wydawanie decyzji w sprawie wyżej wymienionych świadczeń.