środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Premiera Diagnozy w TVN. Jak wypada serial z Rybnikiem w roli głównej?

06.09.2017 07:10 | 8 komentarzy | żet

Zakościelny do Ostaszewskiej: Jest pani w szpitalu... Szpitalu w Rybniku.

Premiera Diagnozy w TVN. Jak wypada serial z Rybnikiem w roli głównej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek 5 września o godz. 21.30 wyemitowano pierwszy odcinek serialu "Diagnoza" z Mają Ostaszewską, Adamem Woronowiczem, Maciejem Zakościelnym oraz... Rybnikiem w rolach głównych. Akcja rozgrywała się na katowickim lotnisku, autostradzie oraz samym Rybniku, zaprezentowanym w kilku ujęciach z lotu ptaka, a także scenach na kampusie oraz Uniwersytecie Ekonomicznym. Ten ostatni obiekt "gra" w serialu rybnicki szpital.

Główną bohaterkę Annę Nowak (Ostaszewska) poznajemy na lotnisku w Pyrzowicach. Kobieta po przejściach zamierza ułożyć sobie życie i odzyskać dzieci. Zanim uda się na spotkanie z adwokatem w Warszawie, zahacza jeszcze o Rybnik. Krótko po wyjeździe, w autobus, którym podróżuje, uderza ciężarówka. Pomocy rannym w wypadku udzielają lekarze i ratownicy. Wśród nich jest Michał Wolski (Zakościelny). To właśnie on wypowiada później do bohaterki słowa, które kosztowały rybniczan niemałą kwotę: Jest pani w szpitalu w Rybniku. Promocja miasta w ogólnopolskim serialu to koszt 369 tys. zł.

Oprócz rybnickiej scenerii, śląskiego kolorytu dodają serialowi również wypowiedzi niektórych bohaterów: Kwity mosz? Dzwonia po reszte, Dziołchy, co wyście ogłupły? Taki hasiok mi pod recepcją trzymać!

Kto przegapił pierwszy odcinek "Diagnozy", może go obejrzeć TUTAJ.