Poniedziałek, 17 grudnia 2018

imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty

RSS

Wodzisławskie liceum na topie, szkoła w Radlinie na ostatnim miejscu

05.09.2017 18:52 | 0 komentarzy | mak

Starostwo powiatowe podsumowało wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Największą popularnością cieszyło się I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu. Najmniej chętnych zgłosiło się do Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie.

Wodzisławskie liceum na topie, szkoła w Radlinie na ostatnim miejscu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1252 - tylu uczniów rozpoczęło naukę w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wodzisławskiego. Starostwo nie kryje zadowolenia z wyników rekrutacji. - Walczyliśmy o każdego ucznia. W dobie niżu demograficznego udało się osiągnąć całkiem dobry rezultat - mówi Danuta Maćkowska, członek zarządu powiatu wodzisławskiego.

Taka liczba uczniów pozwoliła na utworzenie 44 oddziałów. To o 4 więcej, niż początkowo planowano. Warto też dodać, że w tym roku gimnazja na terenie powiatu wodzisławskiego ukończyło 1254 uczniów.

Największym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjów cieszyło się I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu. Naukę rozpoczęło tam 229 uczniów. Uruchomiono 7 klas (o jedną więcej, niż zakładano). - Myślę, że miały na to wpływ między innymi bardzo dobre wyniki matur - uważa Danuta Maćkowska.

Na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu - 214 uczniów w 7 klasach (planowano 6 klas).

Trzecie miejsce na podium zajął Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu. Do klas pierwszych zapisało się 202 uczniów. Niespodzianki jednak nie było, bo od początku przyjęto, że zostanie utworzonych 7 klas i tak też się stało.

Bardzo dobrze nabór wypadł w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu. Zapisało się 196 uczniów. Warte odnotowania jest to, że wstępnie planowano uruchomienie 5 klas. Jednak ze względu na duże zainteresowanie ze strony gimnazjalistów ostatecznie utworzono ich aż 7.

Kolejne miejsca zajęły następujące placówki: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim (119 uczniów, 5 oddziałów), Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach (87 uczniów, 3 oddziały), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach (86 uczniów, 3 oddziały), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie (76 uczniów, 3 oddziały) oraz Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie (43 uczniów, 2 oddziały).

Czytaj podobne