Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Dożynki z przytupem. Bracia Golec w Syryni

06.09.2017 07:00 | 0 komentarzy | mak

Gmina Lubomia zaprasza w niedzielę (10 września) na huczne dożynki. Gospodarzem tegorocznego święta plonów będzie sołectwo Syrynia. W roli gwiazdy wieczoru - zespół Golec uOrkiestra.

Dożynki z przytupem. Bracia Golec w Syryni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Obchody rozpoczną się bardzo wcześnie, bo o godz. 7.30. Wtedy to w kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Syryni odbędzie się dziękczynna msza święta. Tradycyjny dożynkowy korowód wyruszy o godz. 13.00 ze skrzyżowania ul. 3-go Maja z ul. Wolności (na wysokości ul. Potokowej). Uczestnicy korowodu przejadą ulicami: 3-go Maja, Poprzeczną, Krzyżową i Powstańców Śląskich w kierunku placu dożynkowego. Metą korowodu będzie skrzyżowanie ul. Młyńskiej z Kolejową. Część oficjalną - wraz z przekazaniem chleba wójtowi - zaplanowano na godz. 14.00.

Później na mieszkańców i ich gości czeka część artystyczna. O godz. 15.00 wystąpią zespoły taneczne Gminnego Ośrodka Kultury w Lubomi. O godz. 16.30 zaśpiewa Damian Holecki. O godz. 18.00 zaprezentują się zespoły śpiewacze oraz chóry. O godz. 19.15 sceną zawładnie grupa Soleo. O godz. 20.30 wystąpi gwiazda dożynek, czyli zespół Golec uOrkiestra.

fot. golec.pl/Mirosław Sosna