Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Drogowcy zrywali nowy asfalt na Rudzkiej

05.09.2017 18:30 | 0 komentarzy | żet

Trwa remont DW 919 w Raciborzu. Niedawno drogowcy wybrali asfalt na odcinkach, które były już gotowe. Zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Wojewódzkich o przyczynę tych działań.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wykonawca nie zastabilizował właściwie gruntu pod warstwami konstrukcyjnymi drogi na dwóch odcinkach o łącznej długości ok. 390 m na całej szerokości drogi. Także warstwy bitumiczne i podbudowa z kruszywa miały niewłaściwą grubość. Dlatego nakazaliśmy rozebranie już ułożonych warstw konstrukcji i wykonanie prawidłowej stabilizacji i całej konstrukcji drogi zgodnie z umową - wyjaśnia Ryszard Pacer, rzecznik prasowy w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Zgodnie z umową, koszt ponownego wykonania prac poniosą wykonawcy inwestycji. Jeśli z tego powodu przekroczą termin wykonania robót, wówczas będą musieli zapłacić kary umowne.

Przypomnijmy, przebudowę fragmentu DW 919 w Raciborzu zlecił Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Prace prowadzone są na ulicy Armii Krajowej oraz ulicy Rudzkiej (od skrzyżowania z ulicą Rogera do mostu na Uldze). Za realizację inwestycji odpowiada konsorcjum raciborskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych - Bruki Trawiński, które w ogłoszonym przez ZDW przetargu zaoferowały najniższą cenę (8,4 mln zł brutto). Prace powinny zostać zakończone do końca września tego roku.