Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Poseł, wiceminister, radni i dyrektorzy na miejskim rozpoczęciu roku szkolnego w SP 13

04.09.2017 12:10 | 1 komentarz | żet

Prezydent Mirosław Lenk odniósł się do reformy oświaty, posłanka Gabriela Lenartowicz mówiła o potrzebie nauczania umiejętności obywatelskich. Gospodarzem uroczystości była Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu.

Poseł, wiceminister, radni i dyrektorzy na miejskim rozpoczęciu roku szkolnego w SP 13
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To naprawdę fajna szkoła. Brakuje tu tylko boiska z prawdziwego zdarzenia, ale jesteśmy przed przetargiem i w przyszłym roku szkolnym przystąpimy do jego realizacji - powiedział Mirosław Lenk podczas miejskiego otwarcia roku szkolnego w Raciborzu. Jego słów wysłuchali zgromadzeni w auli SP 13 dyrektorzy miejskich placówek oświatowych, nauczyciele, radni, rodzice, urzędnicy, związkowcy, posłanka Gabriela Lenartowicz, wiceminister Michał Woś oraz dzieci. Posłanka Lenartowicz życzyła tym ostatnim, aby szkoła była dla nich przygodą, a nie tylko obowiązkiem. Wspomniała również czasy swojej młodości, kiedy "trzynastka była najbardziej elitarną szkołą w powiecie raciborskim".

Oprócz zapowiedzi budowy boiska szkolnego, prezydent Mirosław Lenk odniósł się również do kwestii reformy oświaty, której wprowadzenie pociągnie za sobą likwidację gimnazjów i powrót do ośmioletnich szkół podstawowych. Jego zdaniem o reformie powiedziano bardzo wiele zanim tak naprawdę przystąpiono do jej realizacji. Na ocenę jest jeszcze zbyt wcześnie - uważa M. Lenk.

Ponadto prezydent Raciborza pochwalił pracowników wszystkich miejskich placówek oświatowych - od żłobka, przez przedszkola, na szkołach skończywszy - za "dobre" przygotowanie do roku szkolnego. Zapowiedział również rozwiązanie problemu z zapewnieniem opieki dzieciom do trzech lat. Obecnie kolejka do publicznego żłobka liczy 80 dzieci, władze miasta - oprócz współpracy z prywatnymi żłobkami - zamierzają rozwijać funkcję dziennego opiekuna.

Nowe zasady finansowania opieki nad dziećmi do lat trzech zostaną omówione na otwartym spotkaniu w środę 6 września w auli SP 4 (godz. 16.30).

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.