Czwartek, 18 lipca 2019

imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

RSS

Nowiny Raciborskie o wstrzymanie planowych przyjęć w szpitalu

28.08.2017 17:46 | 3 komentarze | żet

- Dusimy się finansowo - przyznaje starosta raciborski Ryszard Winiarski. - Koszty wciąż rosną, a wpływów brak - mówi z kolei dyrektor szpitala Ryszard Rudnik.

Nowiny Raciborskie o wstrzymanie planowych przyjęć w szpitalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kondycja finansowa raciborskiego szpitala to nasz temat główny, ale ostatni wakacyjny numer "Nowin Raciborskich" wprost pęka od ważnych artykułów i unikatowych relacji.

Rodzicom (i dziadkom) polecamy artykuł "Czy kolejka do żłobka wreszcie się skurczy?". Traktuje on o pomysłach na rozwiązanie problemu z brakiem miejsc dla maluchów w raciborskich placówkach.

Miłośników politycznych sporów zainteresuje tekst Marcina Wojnarowskiego o finale sądowej batalii wójt Nędzy Anny Iskały oraz byłego wójta Franciszka Marcola (obecnie radnego powiatowego). W temacie wielkiej polityki wypowiada się z kolei Piotr Olender, odpowiadając tym samym Markowi Rapnickiemu.

Pasjonatom historii polecamy artykuł Beno Benczewa o przełomowym sierpniu 1980 roku w Raciborzu. Z kolei ks. Jan Szywalski w swoim cyklu "Sakralne zabytki" kreśli historię kościoła i parafii Matki Bożej w Raciborzu.

Historię jak z filmu, czyli ślub Barbary Stanek i Krystiana Pietrzykowskiego opisuje Ewa Osiecka. Seniorzy najpierw poczuli miłość do gry aktorskiej, później do siebie nawzajem.

Ponadto relacje z dożynek w Bolesławiu, Łańcach, Roszkowie, Rudniku oraz Tworkowie (wojewódzkie). Na stronach gminnych przeczytacie Państwo również o jubileuszowym pożegnaniu lata w Kuźni Raciborskiej, "osiemnastce" trenera Tomasza Kuziaka oraz scalaniu gruntów w Pietrowicach Wielkich.

Wszystkim osobom, które posiadają w domu piec, polecamy dodatek "Ogrzewanie z Nowinami". W nim m.in. o następstwach śląskiej uchwały antysmogowej, a także rady dotyczące oszczędnego ogrzewania domu.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Franciszek Marcol

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.

Piotr  Olender

Piotr Olender

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski