Sobota, 15 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

RSS

Wszędzie dobrze, ale w lesie... [ZDJĘCIA]

23.08.2017 11:25 | 0 komentarzy | ż

Gdzie najlepiej świętować Dzień Lasu? Oczywiście w Arboretum Bramy Morawskiej! Uczestnicy „Lata z biblioteką” spędzili kolejne wakacyjne zajęcia przemierzając urokliwe ścieżki lasu Obora oraz odkrywając nieznane dotąd atrakcje.

Wszędzie dobrze, ale w lesie... [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pracownicy Arboretum oprowadzili uczestników po dwóch ścieżkach dydaktycznych - dendrologicznej oraz ekologicznej. Dzieci odwiedziły także mini-ZOO, Żabi Staw, Studnię książęcą, stanowisko edukacyjne na Stawie Szuwarowym, gdzie poznały odnawialne źródła energii na przykładzie koła młyńskiego i oczywiście Zaczarowany Ogród z labiryntem, w którym co niektórzy postanowili się… zgubić. Na koniec, po tak intensywnym zwiedzaniu, wszyscy chętnie odpoczęli na polanie.

- Jutro wybieramy się do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu a w przyszłym tygodniu zapraszamy na ostatnie dwa spotkania – zwariowany Dzień Króla Juliana we wtorek i finałowe czwartkowe przedstawienie „Leśna Biblioteka” przygotowane przez uczestników zajęć – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. żet