Wtorek, 19 czerwca 2018

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Ostróg straci na parkingach

22.08.2017 18:30 | 1 komentarz | ma.w

Zmierzający ku końcowi remont ul. A. Krajowej doprowadził do przebudowy parkingu przy cmentarzu. Zmieści się tam teraz mniej aut.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Takie rozwiązanie nie spodobało się radnemu Michałowi Ficie. Widziałby potrzebę stworzenia nowych miejsc postojowych po drugiej stronie ulicy. Jego zdaniem jest tam wystarczająco dużo miejsca by stworzyć takowe przy przesunięciu latarni ulicznych.

Nowy układ miejsc parkingowych wzdłuż płotu cmentarnego ograniczy liczbę samochodów, które można tam ustawić. Ponadto – jak zauważył Fita – jadąc od strony centrum miasta nie można tam skręcać na parking. Poprosił prezydenta Lenka o interwencję u inwestora czyli w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Włodarz miasta słuchając interpelacji radnego na sesji przypomniał, że przy cmentarzu na Ostrogu występował problem z parkowaniem. – Jak stawały tam dłuższe samochody to tył im wystawał na ulicę. Stąd pewnie nowa organizacja parkowania. Przypomnę, że to jest modernizacja ul. Armii Krajowej, a nie nowa inwestycja. Nowych rozwiązań, jak parking po drugiej stronie nie będzie – zaznaczył Mirosław Lenk. Za istotne uznał jednak ograniczenie w parkowaniu przy cmentarzu. – Przyjrzę się temu, ale nie wiem czy można jeszcze temu zaradzić – podsumował.

(m)