Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Góralka na rowerze i para młoda w traktorze. Dożynki w Makowie 2017

20.08.2017 17:00 | 0 komentarzy | ma.w

Niezbyt długi, ale jak zwykle barwny korowód przejechał przez wieś w gminie Pietrowice Wielkie. Trasa wiodła z ulicy Staszica pod Tłustomosty. Na czele jechała miejscowa straż pożarna w swoim klasycznym już mercedesie. Strażacy liczą, że następne dożynki odbędą się już z nowym, większym wozem bojowym.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Charakterystycznym elementem makowskiego korowodu są dziewczęta i panie na przystrojonych kwiatami rowerach. Towarzyszy im, również na dwóch kółkach, najbardziej znany miłośnik koni w powiecie raciborskim - Józef Wawrzynek.

W korowodzie nie zabrakło też długiej platformy z VIP-ami, którą ciągnie tir. Tym razem nie było na niej wójta Andrzeja Wawrzynka, który rolników z Makowa odwiedził wcześniej, na mszy dożynkowej.

Maków słynie z prężnie działającego Caritasu, któego członkinie prezentują się w bawarskich strojach. Tym razem panie nie prezentowały się w korowodzie, ale była za to gospodyni z Podkarpacia (obecnie Makowianka) w stroju góralskim.

Z prezentacji maszyn rolniczych wyróżniała się "młoda para" w ciągniku Johna Deera. Choć młodzi nie są jeszcze poślubieni, to zapewniali, że w przyszłości na pewno to nastąpi.

Na starostów dożynkowych wybrano małżeństwo Mazurów, niezwiązane z rolnictwem.

Więcej o dożynkach w Makowie - w Nowinach Raciborskich.