Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Mirosław Lenk ma swojego kandydata w wyborach do Rady Miasta Racibórz. To syn prezydenta Kuligi

18.08.2017 10:19 | 2 komentarze | żet

34-letni Michał Kuliga, syn prezydenta Raciborza Jana Kuligi (1990-1994) będzie kandydatem ugrupowania Razem dla Raciborza w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Racibórz.

Mirosław Lenk ma swojego kandydata w wyborach do Rady Miasta Racibórz. To syn prezydenta Kuligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Michał Kuliga jest absolwentem I LO oraz resocjalizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej. Jest pasjonatem sportu i aktywnego stylu życia. Prezydent Mirosław Lenk zwraca uwagę, że Michał Kuliga jest człowiekiem zaangażowanym w życie społeczne, otwartym, komunikatywnym, wrażliwym na krzywdę i potrzeby innych. Ma żonę i dwójkę dzieci (trzecie w drodze).

Wybory uzupełniające do Rady Miasta Racibórz odbędą się 1 października w okręgu 20 na Ostrogu*. Zrejestrowano 4 komitety wyborcze:

  • Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Smudzińskiego,
  • Komitet Wyborczy Wyborców Wolny Racibórz,
  • Komitet Wyborczy Wyborców Magdaleny Duraj,
  • Komitet Wyborczy Wyborców "Razem dla Raciborza".

Piotr Smudziński to mieszkaniec Ostroga, emerytowany górnik, związany ze środowiskiem Klubu Gazety Polskiej w Raciborzu. Magdalena Duraj dała się poznać jako autorka projektów do budżetu obywatelskiego (m.in. wybieg dla psów na Ostrogu, podwórko z siłownią przy ulicy Kossaka) oraz miłośniczka zwierząt. Kandydatem KWW Wolny Racibórz będzie Alan Wolny.

Powtórka wyborów do rady miasta jest następstwem rezygnacji Michała Wosia z mandatu radnego. Najmłodszy raciborski rajca podjął tę decyzję po awansie na stanowisko wiceministra sprawiedliwości w resorcie Zbigniewa Ziobry.


*Obejmuje on swoim zasięgiem ulice: Agaty, Agnieszki, Armii Krajowej, Brzozowa, Cecylii, Gospodarcza, Goduli, Huzarska, Komunalna, Książęca, Kapuścika, Korfantego, Maćkowskiego, Malczewskiego, Morcinka, Nowary, Przejazdowa, dra Rogera, Rodziewiczówny, Rudzka, Rymera, Rzemieślnicza, Segeta, Wyglendy, Zająca.

Ludzie:

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

Michał Woś

Michał Woś

minister w rządzie Mateusza Morawieckiego

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.