Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wakacje z Młodzieżowym Domem Kultury w Rybniku

17.08.2017 12:39 | 0 komentarzy | kama

Wakacje to czas, w którym Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku pracuje pełną parą. W czasie tegorocznych wakacji w MDK zorganizowanych zostało 6 plenerów artystycznych.

Wakacje z Młodzieżowym Domem Kultury w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jako pierwsi na plener  wyjechali młodzi artyści z pracowni plastycznej „Walor” prowadzonej przez Ewę Tomas-Modlich. Przez kilka dni tworzyli w malowniczej wiosce Glinno w okolicach Wałbrzycha  (23.06.2017 do 30.06.2017).  Następnie młodzież z pracowni plastycznej „Kontrasty” pod opieką  Zuzanny Śmieja i Karoliny Filec wypoczywała na ich pierwszym plenerze artystycznym zorganizowany pod hasłem „W sąsiedztwie Królowej Beskidów” w Zawoi (4-11.07.2017). Natomiast w Międzybrodziu Bialskim odbył się, współfinasowany przez Miasto Rybnik, piąty już interdyscyplinarny obóz POZYTYWKA, promujący zdrowy styl życia. Również dzieci i młodzież z grup teatralnych prowadzonych przez Zofię Paszendę wyjechała do Gronia obok Białki Tatrzańskiej (7-8.08.2017r.).

Po raz siódmy natomiast młodzi plastycy z Pracowni Plastycznej GiR-a, pod opieką Milady Więckowskiej, pojechali na wakacyjny plener artystyczny. Tym razem tworzyli w miejscowości Smižany na Słowacji (15-22.07.2017).

Grupa ok. 30 dzieci spędziła aktywnie czas w MDK-u w ramach akcji „Wakacje z MDK”, która trwała od 31 lipca do 11 sierpnia. Podczas tych dwóch tygodni dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, warsztatach plastycznych, tanecznych i muzycznych. Uczestnicy wakacji malowali kolorowe morskie potwory, tworzyli kartonowe instrumenty, śpiewali piosenki, poznawali dźwięki mało znanych instrumentów muzycznych, a także uczyli się układów tanecznych. Aby trochę się ochłodzić dzieci wybrały się także na pieszą wycieczkę do fontanny przy rybnickiej bazylice. Oprócz warsztatów stacjonarnych grupa wybrała się do punktu informacyjnego „Halo Rybnik” oraz do parku tematycznego przy Kampusie.

Miłą niespodzianką było także wyjście do kina na film „Mała Wielka Stopa” a także na plac zabaw przy ul. Góreckiego. Zwieńczeniem „Wakacji z MDK” była tradycyjnie szalona dyskoteka połączona z konkursem Mini Playback Show.

To nie koniec wakacyjnych plenerów w tym roku. Aldona Kaczmarczyk-Kołucka zabiera młodzież z pracowni plastycznej Creatio do Francji gdzie od 20 sierpnia do 3 września będą tworzyć i wypoczywać.