Wtorek, 19 czerwca 2018

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Rak zabija Mateusza z Raciborza. Kolejna zbiórka pieniędzy na leczenie trzylatka

16.08.2017 19:00 | 12 komentarzy | żet

W trakcie operacji, która była możliwa dzięki zakończonej powodzeniem pierwszej zbiórce pieniędzy, lekarze natrafili na kolejne ognisko guzów. Szansą dla chłopca, który połowę swego krótkiego życia spędził na oddziałach onkologicznych, jest niezwykle kosztowne leczenie.

Rak zabija Mateusza z Raciborza. Kolejna zbiórka pieniędzy na leczenie trzylatka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poprzednia zbiórka na operację 3-letniego Mateusza z Raciborza zakończyła się sukcesem. Udało się uzbierać 166 tys. zł na skomplikowaną operację usunięcia guza. Przeprowadzono ją w Wiedniu. 

- Niestety okazuje się, że  oprócz guzów widocznych na rezonansie pojawiło się dodatkowe ognisko nowotworu! Podczas operacji nie wszystko udało się wyciąć. Guz w głowie Mateusza to bomba zegarowa, która odlicza czas. Już nie raz pokazywał, jak bardzo potrafi być okrutny. Teraz, kiedy jesteśmy już tak blisko wygranej, wraca znów. Jedyną terapią, jaką proponują lekarze jest terapia według protokołu Memmat. Jeśli nie dojdzie do leczenia po operacji, Mateusz umrze - mówią rodzice chłopca.

Koszt leczenia to ponad 900 tys. zł. Zbiórka pieniędzy na sfinansowanie terapii rozpoczęła się 10 sierpnia i potrwa do 9 listopada. Do tej pory udało się uzbierać 155 tys. zł. Prowadzona jest za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Więcej informacji na temat wsparcia zbiórki TUTAJ.