Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

16.08.2017 09:26 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionych dwóch dni strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji osiem razy, interweniując w miejscowościach Chałupki, Kornowac, Pogrzebień, Racibórz, Rzuchów, Rudyszwałd, Szymocice oraz Tworków.

Uszkodzony gazociąg i pożary [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek 14 sierpnia strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji drogowej na ulicy Raciborskiej w Kornowacu. O godz. 11.38 doszło tam do zderzenia volkswagena i toyoty. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 6 tys. zł. Wieczorem (godz. 18.07) strażacy otrzymali zgłoszenie o przebiciu linii przesyłowej gazu przy ulicy Długiej w Chałupkach. Do uszkodzenia instalacji doszło w trakcie prac budowlanych. Choć zagrożenie wybuchem stwierdzono jedynie w bezpośrednim sąsiedztwie uszkodzonej linii, strażacy zawodowi oraz ochotnicy wyznaczyli strefę zagrożenia o promieniu 50 m oraz przytłumili uszkodzenie. Awarię usunęli pracownicy pogotowia gazowego.

15 sierpnia rozpoczął się dla strażaków od wycięcia dużego, nadłamanego przez wiatr konaru dębu, który zagrażał ruchowi drogowemu na ulicy Gliwickiej w Szymocicach (godz. 10.45). Następnie strażacy ugasili pożar akacji przy ulicy Piwnej w Raciborzu (godz. 12.08). Kolejna interwencja strażaków to kolejny pożar. Tym razem płonęło ściernisko przy ulicy Bukowej w Rzuchowie (godz. 15.07). Strażacy zawodowi oraz ochotnicy szybko opanowali sytuację (ogień zdołał się rozprzestrzenić na 10 arów ścierniska). W drodze powrotnej strażacy ugasili jeszcze pożar drewna składowanego przy garażu w Pogrzebieniu (ul. Pamiątki, godz. 15.50). Uszkodzeniu uległa instalacja elektryczna w garażu oraz świetlik dachowy. Wartość strat w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 300 zł. Ostatnie interwencje strażaków we wtorek 15 sierpnia polegały na usunięciu gniazd owadów w Rudyszwałdzie (godz. 19.36) oraz Tworkowie (godz. 19.51).

W środę 16 sierpnia o godz. 00.44 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze dwóch balów słomy w rejonie ulicy Nowej w Tworkowie. Ogień został ugaszony przez dwa zastępy ochotników. Wartość strat w zdarzeniu oszacowano na kwotę 200 zł.