Poniedziałek, 28 maja 2018

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

XIX Raciborski Rajd Rowerowy Dookoła Polski dotarł do Raciborza [ZDJĘCIA]

12.08.2017 15:43 | 1 komentarz | MAD

XIX Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski 2017 tradycyjnie już zakończył się na festynie na Ocicach. Uczestnicy przejechali w ciągu 43 dni ponad 3100 kilometrów. Trasa wiodła między innymi przez Polesie, Mazury, Warmię i Pomorze. Zobacz zdjęcia z przyjazdu do Raciborza!

XIX Raciborski Rajd Rowerowy Dookoła Polski dotarł do Raciborza [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Raciborzu uczestników powitały rodziny, a także władze samorządowe. Wszystkich nagrodzono medalami lub pucharami. Komandor XIX Raciborskiego Rajdu Rowerowego Dookoła Polski podkreślił w rozmowie z nami, że podobnie jak wszystkie poprzednie edycje, także i ta była piękną przygodą, która pozostanie w pamięci na długo. - W każdym zakątku Polski witano nas z życzliwością i gościnnością. Trasa była niezwykle ciekawa, jestem zadowolony również z atmosfery. Nie zawsze było łatwo, ale właśnie dlatego dziś odczuwamy niesamowitą satysfakcję z tego, że udało nam się pokonać ten wymagający dystans - ocenił Leszek Mazurek, który dzielił funkcje komandora ze Stanisławem Strojwąsem. - Jednym z ciekawszych momentów wyprawy była wizyta w Chełmie, gdzie wzięliśmy udział w rowerowej masie krytycznej, do której przyłączyli się także członkowie innych rajdów środowisk trzeźwościowych. Atrakcyjnym i pięknym terenem okazała się Puszcza Augustowska - wymienił komandor. 

1 lipca z raciborskiego rynku wyruszyło około sześćdziesiąt osób, ale wiele z nich przejechało jeden albo kilka etapów. Udział w całym rajdzie zadeklarowało ponad dwudziestu śmiałków. Cały dystans pokonało z kolei czternastu uczestników. Leszek Mazurek przypomina, co było celem tegorocznej wyprawy. - To przede wszystkim integracja środowiska trzeźwościowego, propagowanie zdrowego stylu życia oraz promowanie turystyki rowerowej. Taka była idea pomysłodawcy oraz wieloletniego organizatora i komandora rajdu śp. Mariana Niewiadomskiego.