Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Najpierw remont drogi, później przebudowa skrzyżowania

14.08.2017 13:00 | 0 komentarzy | art

Spore utrudnienia drogowe w Gogołowej, ale później będzie lepiej.

Najpierw remont drogi, później przebudowa skrzyżowania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach usuwania szkód górniczych rozpoczął się remont nawierzchni drogi powiatowej - ul. Wiejskiej w Gogołowej.

Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na odcinku o długości 490 m, od mostu nad Szotkówką w kierunku centrum miejscowości. Na czas prowadzenia robót jezdnia drogi powiatowej została zwężona i obowiązuje tam ruch wahadłowy. Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą prace powinny zostać zakończone w połowie sierpnia.

Na początku sierpnia w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano również umowę w sprawie przebudowy skrzyżowania ul. Wiejskiej i ul. Boryńskiej w Gogołowej. To m.in. realizacja czerwcowego porozumienia powiatu z Jastrzębską Spółką Węglową w sprawie likwidacji szkód górniczych.

Przedsięwzięcie będzie polegało na skorygowaniu geometrii skrzyżowania drogi powiatowej – ul. Wiejskiej z drogą gminną – ul. Boryńską w Gogołowej. W ramach inwestycji droga zostanie gruntownie przebudowana, a skarpy rowu – wzmocnione płytami i brukiem kamiennym. Wykonawca wyremontuje też lub wybuduje brakujące odcinki chodnika oraz kanalizację deszczową. Zmieniona zostanie też organizacja ruchu. Swój udział finansowy w zadaniu ma również gmina Mszana, która za ok. 24 tys. zł zleciła wykonanie przebudowy oświetlenia dróg.

Wykonawcą inwestycji jest wyłonione w przetargu konsorcjum firm „D-Art” i „Infrago” z Jankowic, które za wykonanie zadania otrzyma ok. 1,5 mln zł. Czas realizacji inwestycji to maksymalnie 3 miesiące od zawarcia umowy, a więc do końca października skrzyżowanie powinno zostać przebudowane.

(art)