Piątek, 25 maja 2018

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Chcą tężnię ale nie godzą się na drożyznę

12.08.2017 19:00 | 0 komentarzy | mak

Lubomia załapała się na dofinansowanie, które pozwoli na zagospodarowanie parku z placem zabaw oraz budowę miejsc postojowych i chodnika. Na razie realizowana jest tylko druga część zadania.

Chcą tężnię ale nie godzą się na drożyznę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Właśnie powstaje chodnik i 17 miejsc postojowych wzdłuż ul. Środkowej. Miejsca będą przydatne, bo przy parku brakuje wydzielonego parkingu. W przyszłości, kiedy w sąsiedztwie parku powstanie tężnia, kuracjusze również będą mogli zostawiać na parkingu swoje samochody. Koszt zadania to ok. 100 tys. zł.

Równolegle z budową parkingu miał zmieniać się sam park i plac zabaw. Zgodnie z planem plac zabaw zostanie przebudowany i wzbogacony o nowe urządzenia, m.in. huśtawki i zjeżdżalnię linową. Pod istniejącą siłownią na wolnym powietrzu zostanie zamontowana bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. W parku pojawią się nowe ławki, kosze, stół piknikowy z siedziskami, tablice edukacyjne i informacyjne. Do tego porządne oświetlenie, ogrodzenie strefy wejściowej i nowe nasadzenia.

Problem polega na tym, że gmina już dwa razy ogłaszała przetarg na zagospodarowanie parku, ale za każdym razem musiała je unieważniać. Powód? Wykonawcy oczekiwali zbyt wysokich kwot, zdecydowanie wykraczających poza wartość kosztorysu inwestorskiego. Wartość kosztorysowa to ok. 300 tys. zł, natomiast oferty oscylowały w granicach 400 tys. zł. - Ogłosiliśmy trzeci przetarg. Mamy nadzieję, że za trzecim podejściem kwoty będą niższe i że uda się go rozstrzygnąć - mówi wójt Lubomi, Czesław Burek.

Kwota dofinansowania, którą otrzyma gmina na dwa zadania, wynosi ok. 247,3 tys. zł. Środki pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(mak)