Poniedziałek, 28 maja 2018

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Kolejne wybiegi psów w Rybniku

12.08.2017 11:29 | 0 komentarzy | pm

Jeszcze w sierpniu powinny się rozpocząć prace przy budowie kolejnego wybiegu dla psów. Czwarty w mieście psi plac zabaw powstanie w dzielnicy Chwałowice, na terenie Parku Górnika, przy ul. 1 Maja. 

Kolejne wybiegi psów w Rybniku
Fot. UM Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tej chwili w Rybniku funkcjonują trzy wybiegi dla psów. Wszystkie one są ogrodzone i wyposażone w wykonane z materiałów naturalnych (z drewna) elementy placu zabaw dla psów. Są to m.in. kładki, huśtawki, tunele, okna do skoków, elementy do wspinaczki, przeskakiwania czy slalomu. Wszystko po to, by zapewnić czworonożnym pupilom bezpieczny i atrakcyjny sposób zabawy.

Wykonaniem i montażem drewnianej infrastruktury rybnickich psich placów zabaw zajmuje się Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Z kolei samą realizacją przedsięwzięcia zajmują się Rybnickie Służby Komunalne, które kończą właśnie prace przy montażu oświetlenia wszystkich trzech psich wybiegów.

Pierwszy psi wybieg, nazwany przez internautów „Górka dla Burka”, zlokalizowany jest przy ul. Góreckiego i funkcjonuje od początku listopada ubiegłego roku. Drugi, czyli "Psi Szpilplac" powstał przy ulicy Braci Nalazków, w sąsiedztwie kładki, łączącej dzielnice Boguszowice Osiedle z Boguszowicami Starymi. Trzeci, najnowszy wybieg, znajdujący się na terenie wzdłuż Obwiedni Południowej, pomiędzy rondem Północnoirlandzkim, a rondem Lievin, w dzielnicy Smolna nie ma jeszcze nazwy. Podobnie jak w przypadku poprzednich wybiegów, zdecydują o niej internauci.