Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Empol dołoży starań

10.08.2017 12:30 | 0 komentarzy | żet

Otrzymaliśmy odpowiedź firmy Empol na artykuł Bezpański smród zatruwa im życie, który opublikowaliśmy w "Nowinach Raciborskich" z 25 lipca.

Empol dołoży starań
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Właściciel instalacji przetwarzania odpadów na Dębiczu zapewnia, że bramy bioreaktorów są otwierane tylko i wyłącznie w czasie załadunku i rozładunku. – Przez resztę czasu są szczelnie pozamykane, co jest nieodzownym elementem w procesie przetwarzania odpadów. Wszelkie procesy przetwarzania odpadów są monitorowane przez całą dobę i muszą spełniać wszelkie rygorystyczne normy związane z ochroną środowiska. Częste kontrole prowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Środowiska w sposób rzetelny, weryfikują wszystkie procesy prowadzone przez RIPOK – informuje Empol.

Przypomnijmy, zdaniem naszych rozmówców, to właśnie otwieranie przez Empol bram bioreaktorów miało być źródłem smrodu, z którym borykają się mieszkańcy Dębicza.

Empol zapewnia również, że dokłada wszelkich starań, aby minimalizować oraz eliminować "zgodnie z normami i przepisami prawa" niedogodności powstałe wskutek funkcjonowania obiektu.

(żet)