Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Szkoła w Gorzyczkach bez dyrektora. Dlaczego Stanisław Wujec rezygnuje z pracy?

09.08.2017 13:00 | 4 komentarze | art

Po kontroli komisji rewizyjnej do szkoły zawitała kontrola z urzędu gminy. Dopatrzyła się kilku nieprawidłowości.

Szkoła w Gorzyczkach bez dyrektora. Dlaczego Stanisław Wujec rezygnuje z pracy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rezygnacja dyrektora

Okazuje się, że kilka dni po naszym artykule, w którym pisaliśmy o wątpliwościach komisji rewizyjnej Stanisław Wujec, dyrektor ZSP złożył wniosek o rozwiązanie stosunku pracy oraz rezygnację z funkcji dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gorzyczkach. Rezygnacja została złożona 21 lipca. - Moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z tą kontrolą. Ja uważam, że wszystko jest w porządku, a problemy wzięły się stąd, że podczas tej kontroli nie było mnie w pracy, bo już od marca jestem na chorobowym. I właśnie ze względu na moje obawy o stan zdrowia, przedłużające się kłopoty zdrowotne, podjąłem decyzję o rezygnacji z pracy, tym bardziej że mam już prawo emerytalne. Byłem dyrektorem 40 lat i uznałem, że to już wystarczy – powiedział nam Stanisław Wujec.

– Z uwagi na przepisy prawa oświatowego regulujące w sposób szczególny tryby rozwiązania umowy, stosunek pracy rozwiązany zostanie z dniem 31 października 2017 roku – wyjaśnia Beata Futerska. Szkołą zarządza obecnie Beata Wierzgoń, której powierzono funkcję wicedyrektora zespołu. - W najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs na dyrektora – dodaje Futerska.

Jak nas poinformowano w urzędzie gminy, sprawa dotycząca przedmiotowej kontroli nie została jeszcze definitywnie zakończona, gdyż rozważana jest kwestia przeprowadzenia wnioskowanej przez komisję rewizyjną ekspertyzy w zakresie wyceny remontu łazienki.

Artur Marcisz