Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Szansa na rewitalizację Gogołowej

07.08.2017 07:00 | 0 komentarzy | art

Mszana opracuje Lokalny Program Rewitalizacji gminy na lata 2017-2022. Dotyczyć będzie on głównie sołectwa Gogołowa.

Szansa na rewitalizację Gogołowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lokalny Program Rewitalizacji jest dokumentem niezbędnym przy ubieganiu się o środki unijne na rewitalizację. Na razie gmina Mszana znalazła się na liście rankingowej projektów ocenionych pozytywnie merytorycznie i kwalifikujących się do dofinansowania w ramach konkursu „Śląskie programy rewitalizacji – wsparcie dla gmin”. Koszt całkowity opracowania LPR ma wynieść 42,5 tys. zł, a dofinansowanie nieco ponad 38 tys. zł. Na czerwcowej sesji rady gminy zabezpieczone zostały środki finansowe na opracowanie programu.

LPR utworzony zostanie dla sołectwa Gogołowa, gdzie w najbliższych latach, w miarę dostępności środków unijnych, gmina zamierza wykonać rewitalizację centrum Gogołowej. W wywiadzie dla naszej gazety sprzed kilku miesięcy wójt gminy Mirosław Szymanek wyjaśniał, że rewitalizacja miałaby polegać m.in. na budowie nowej remizy i być może sali sportowej. W kształtowaniu programu ma brać udział społeczność sołectwa, która przedstawi swoje pomysły.

Kiedy LPR będzie już gotowy, gminę czekać będzie trudniejsze zadanie, czyli poszukanie środków na realizację zapisanych w programie inwestycji.

(art)