Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Uwaga! Dokończą wały za Rudą

04.08.2017 18:30 | 0 komentarzy | woj

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu ogłosił przetarg pt. „Budowa, przebudowa i modernizacja prawego wału rzeki Odry na długości 150 m – wał poprzeczny gm. Bierawa”.

Uwaga! Dokończą wały za Rudą
Stan obwałowania na granicy województw po majowym wezbraniu Odry. Po stronie śląskiej wały kończą się na granicy województw, gdyż jedno województwo nie może prowadzić inwestycji na terenie drugiego.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie to domknięcie linii nowych wałów przeciwpowodziowych, wzniesionych po stronie śląskiej do granicy z województwem opolskim. Inwestycja ta zabezpieczy miejscowości Ruda i Turze przed zalewaniem przez rzekę Odrę. Obecnie woda może się wedrzeć na te tereny przez tzw cofkę.

Wyniki przetargu mają być znane na początku sierpnia, zaś cała inwestycja ma się zakończyć do 30 listopada 2017 roku. Powyższa inwestycja to wielkie osiągnięcie w poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego samorządu Kuźni Raciborskiej. Należy tu podkreślić zaangażowanie burmistrza Pawła Machy, jego zastępczyni Gabrieli Tomik oraz mieszkańców zainteresowanych wiosek.

(woj)

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.