Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Ruszyła budowa radlińskiego ronda

03.08.2017 07:00 | 0 komentarzy | juk

Zmotoryzowani muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Wszystko przez zapowiadaną od dłuższego czasu przebudowę skrzyżowania ulic: Mariackiej, Wieczorka i Odległej.

Ruszyła budowa radlińskiego ronda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestycja obejmuje przebudowę ul. Mariackiej (odcinek od nr 30 do wiaduktu). Co istotne, przedsięwzięcie zakłada też budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Wieczorka-Mariacka-Odległa, gdzie w przeszłości dochodziło do różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Rondo ma poprawić bezpieczeństwo w tamtym miejscu i usprawnić ruch. Prace rozpoczęły się 24 lipca, a zakończą się w listopadzie. W drodze przetargu spośród 3 ofert wybrano najkorzystniejszą złożoną przez firmę budowlaną D-ART z Jankowic i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza. Inwestycja zostanie zrealizowana za nieco ponad 1,5 mln zł.

Co zostanie wykonane?

Rondo będzie miało cztery wloty. Zostanie wyposażone w pierścień zapewniający możliwość przejazdu samochodów ciężarowych. Na każdym wlocie będą wyspy dzielące. Wokół ronda będą chodniki oraz ciąg pieszo-rowerowy. W zakres inwestycji wchodzi m.in. przebudowa jezdni, wymiana nawierzchni istniejących poboczy, ścieżek rowerowych i chodników, przebudowa zatok autobusowych czy budowa nowej kanalizacji deszczowej.

Jakie będą utrudnienia?

W trakcie prowadzenia robót nieprzejezdny będzie odcinek ul. Mariackiej od wiaduktu do wjazdu na parking Straży Miejskiej i Komisariatu Policji oraz skrzyżowanie ul. Mariackiej, Odległej i Wieczorka. Autobusy, które jeżdżą ul. Mariacką, skierowane będą na ul. Korfantego. W kilku miejscach pojawią się znaki (zakaz ruchu, bądź „ślepa droga”) związane z zamknięciem przebudowywanego skrzyżowania. Wykonawca zadania jest zobowiązany, by zapewnić przejezdność z ul. Mariackiej w ul. Odległą, z możliwością zamknięcia całości skrzyżowania na okres maksymalnie 2 tygodni.

(juk)