Wtorek, 22 września 2020

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Lato z biblioteką w Raciborzu. Tym razem było upalnie i... słodko

02.08.2017 11:17 | 0 komentarzy | ż

To były najbardziej słodkie zajęcia w historii „Lata z biblioteką”. W trakcie kolejnego, niezwykle upalnego spotkania w raciborskiej bibliotece królowała czekolada.

Lato z biblioteką w Raciborzu. Tym razem było upalnie i... słodko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ma niezwykłe właściwości lecznice, potrafi poprawić humor i uwielbiają ją wszyscy... Na początku uczestnicy poznali 10 powodów, dla których warto jeść czekoladę. Nie zabrakło oczywiście słodkiej degustacji – dzieci skosztowały m.in. prawdziwego kakao, czekoladowych cukierków czy naleśników z czekoladowym kremem. Wcieliły się także w rolę cukierników i z pomocą czekoladowej masy przyozdobiły wafle, które na końcu oczywiście z apetytem zjadły.

Z powodu upału, rozgrywki piłki nożnej zamieniono na lekturę słodkiego opowiadania Liliany Fabisińskiej „Matylda i czekoladowe ciastko” i orzeźwiający prysznic na podwórku przed biblioteką.

- Kolejne wakacyjne spotkanie już jutro o godz. 11.00 (czwartek 3 sierpnia - red.). Tym razem będziemy świętować Dzień Postaci z Bajek. Nie zapomnijcie o bajkowych przebraniach! – przypomina Gabriela Kolanowska, jedna z prowadzących zajęcia.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. żet