Wtorek, 19 czerwca 2018

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Szpitalne wieści różnej treści

02.08.2017 12:30 | 3 komentarze | eos

Nowiny zadały dyrektorowi szpitala rejonowego Ryszardowi Rudnikowi poniższe pytania na ostatniej konferencji prasowej. Oto co odpowiedział Ewie Osieckiej.

Szpitalne wieści różnej treści
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nocna i świąteczna opieka w prokuraturze

Zawiadomienie do prokuratury złożył dyrektor raciborskiego szpitala Ryszard Rudnik, który jest przekonany, że jego konkurent w konkursie na nocną i świąteczna pomoc lekarską, dopuścił się przestępstwa.

Poczynając od 1 lipca przez trzy miesiące usługi medyczne świadczyć będzie ponownie Centrum Zdrowia, przejmując nocną i świąteczną pomoc lekarską od prowadzącego ją od stycznie br. raciborskiego szpitala. Dyrekcja na Gamowskiej odwołała się do śląskiego NFZ. Wątpliwości wzbudził wykaz personelu (dane lekarzy łącznie z ich podpisami), przedstawiony przez Centrum Zdrowia. Nazwiska osób, które zdecydowały się współpracować z Ocicką, pojawiły się również na deklaracjach szpitalnych. Jednak część lekarzy i pielęgniarek, posiadająca umowy ze szpitalem twierdzi, że nie podpisała żadnych deklaracji Centrum Zdrowia.

Wątpliwości dyrektora Rudnika przede wszystkim budzi wiarygodność podpisów złożonych w ofercie. – Myślę, że podrabianie podpisów jest przestępstwem. Jeśli nie, to sam też będę je podrabiał – stwierdził pół żartem na konferencji z raciborskimi mediami.

Rezonans i tomograf – tylko na kontrakt

Jeszcze w tym roku, w ramach pracowni diagnostycznej, powinien zostać uruchomiony przez firmę Tomma rezonans magnetyczny w raciborskim szpitalu. Znajdzie on swoje miejsce w dawnej pracowni RTG, na piętrze nad laboratorium, w sąsiedztwie dwu innych pracowni wyposażonych w nowe aparaty RTG. Wcześniej konieczne jest jednak wzmocnienie stropu.