Sobota, 18 stycznia 2020

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Uwaga kierowcy! Szykują się utrudnienia na Wiejskiej w Gogołowej

01.08.2017 13:02 | 0 komentarzy | art

W środę, 2 sierpnia, w ramach usuwania szkód górniczych rozpoczęty zostanie remont nawierzchni drogi powiatowej nr 5043 S, tj. ul. Wiejskiej w Gogołowej. 

Uwaga kierowcy! Szykują się utrudnienia na Wiejskiej w Gogołowej
W imieniu powiatu umowę na przebudowę skrzyżowania podpisał starosta Ireneusz Serwotka oraz członek zarządu Leszek Bizoń, a wykonawcy – Damian Ogrodowski.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na odcinku o długości 490 m, od mostu nad Szotkówką w kierunku centrum miejscowości. Na czas prowadzenia robót jezdnia drogi powiatowej zostanie zwężona i będzie obowiązywać tam ruch wahadłowy. Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą prace powinny zostać zakończone w połowie sierpnia.

Z kolei dziś w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę w sprawie przebudowy skrzyżowania ul. Wiejskiej i ul. Boryńskiej w Gogołowej. To m.in. realizacja czerwcowego porozumienia powiatu z Jastrzębską Spółką Węglową w sprawie likwidacji szkód górniczych. 

Przedsięwzięcie będzie polegało na skorygowaniu geometrii skrzyżowania drogi powiatowej – ul. Wiejskiej z drogą gminną – ul. Boryńską w Gogołowej. W ramach inwestycji droga zostanie gruntownie przebudowana, a skarpy rowu – wzmocnione płytami i brukiem kamiennym. Wykonawca wyremontuje też lub wybuduje brakujące odcinki chodnika oraz kanalizację deszczową. Zmieniona zostanie też organizacja ruchu. Swój udział finansowy w zadaniu ma również gmina Mszana, która za ok. 24 tys. zł zleciła wykonanie przebudow ęoświetlenia dróg.

Wykonawcą inwestycji jest wyłonione w przetargu konsorcjum firm „D-Art” i „Infrago” z Jankowic, które na wykonanie zadania otrzyma ok. 1,5 mln zł. Czas realizacji inwestycji to maksymalnie 90 dni od zawarcia umowy.