Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Wajda kończy karierę w urzędzie. Będzie człowiekiem biznesu

31.07.2017 23:46 | 0 komentarzy | ma.w

- Trzeba wiedzieć kiedy odejść. Zostawiam gminę Pietrowice Wielkie w dobrej kondycji, ze złożonymi wnioskami na fundusze unijne. Podjąłem decyzję życiową - tak pietrowicki sekretarz tłumaczy swoją decyzję o rezygnacji z pracy w urzędzie gminy. W poniedziałek 31 lipca powiedział o niej urzędnikom. Pracował w gminie od 1997 roku.

Wajda kończy karierę w urzędzie. Będzie człowiekiem biznesu
Sekretarz gminy Pietrowice Wielkie oraz przewodniczący rady powiatu raciborskiego Adam Wajda i wieloletni przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie Henryk Marcinek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Adam Wajda zaczynał w urzędzie od najniższego stanowiska, a kończy jako sekretarz, nieformalny wicewójt Pietrowic Wielkich. Mówi nam, że decyzję o odejściu podjął około miesiąca temu, ale myśl o końcu pracy w urzędzie chodziła za nim od dłuższego czasu. - Niezależnie jakby się człowiek starał, to i tak napotka na niezadowolenie z efektów tej pracy - ocenia współczesny odbiór samorządu.

O swojej decyzji mówi, że jest "życiowa". - Zostało mi jakieś 30 lat do emerytury i uznałem, że w samorządzie nie ma już dla mnie takich perspektyw jak poza nim - komentuje Wajda. Nie chce zdradzić gdzie podejmie pracę. Gdy rozmawiamy jest jeszcze w urzędzie gminy. - Będę tutaj do piątku. W pracy zostawiam całe serce, dlatego będę wypełniał zadania urzędnicze do samego końca. Zawsze przychodziłem do urzędu z przyjemnością, ta praca przyniosła mi wiele radosnych momentów - ocenia A. Wajda. Przyznał, że wielu współpracowników jego decyzję przyjęło dziś z niemałym szokiem. Ogłosił ją na specjalnym zebraniu wszystkich urzędników. Rozwiązał umowę o pracę za porozumieniem stron.

Z wiedzy obecnego sekretarza wynika, że na razie gmina nie będzie szukała następcy na jego miejsce. - Wszystkie wnioski do urzędu marszałkowskiego są złożone, a plany pracy urzędu przygotowane. Zostawiam gminę w dobrej kondycji - uśmiecha się Wajda.

Wypełni do końca mandat radnego powiatowego (szefuje radzie), kadencja kończy się za rok, jesienią. Co później? - Na razie nie wiem czy zostanę w polityce. Zostawiam tu sobie furtkę i czas na decyzję - informuje nas sekretarz Wajda.

Próbowaliśmy uzyskać komentarz wójta Pietrowic Wielkich Andrzeja Wawrzynka, ale w poniedziałkowy wieczór był nieuchwytny.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.