Niedziela, 20 maja 2018

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Nie będzie kolejnej manifestacji pod sądem w Raciborzu. Przez komentarze

01.08.2017 06:30 | 5 komentarzy | web

Raciborzanie mieli spotkać się pod sądem, aby uczcić pamięć uczestników Powstania Warszawskiego. Swój udział w spotkaniu zapowiedziała Gabriela Lenartowicz. Posłanka wycofała się z udziału w przedsięwzięciu po fali negatywnych komentarzy. Z tego samego powodu spotkanie zostało odwołane przez Marię Melnarowicz, która wcześniej zachecała do udziału. Publikujemy wiadomości autorstwa obu pań, które otrzymaliśmy na naszą redakcyjną pocztę.

Nie będzie kolejnej manifestacji pod sądem w Raciborzu. Przez komentarze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1.sierpnia.1944. Ta data ma szczególną wymowę w Wolnej Polsce i szczególne miejsce na mapie naszej tożsamości. Mieszkańcy Raciborza, którzy spotykali się przed Sądem w ramach #ŁańcuchŚwiatła spontanicznie postanowili dać temu wyraz wspólnie, w szacunku dla prawa i wolości. Zaproszono i mnie. Przyjęłam to z radością ale i pełną powagą, zachęcając i innych do zamanifestowania obywatelskiej postawy! Nikt z nas nie sądził, że mowa nienawiści nie cofa się nawet przed nietykalnymi dotąd symbolami. I to w naszym spokojnym dotąd Raciborzu. W godzinę W, gdy i w Raciborzu zawyją syreny oddajmy cześć wszystkim walczącym o wolność. Bądźmy razem w wybrany przez siebie sposób i miejscu. Ustępowanie z drogi prymitywnej nienawiści nie oznacza słabości a roztropność.

Gabriela Lenartowicz


Drodzy przyjaciele, znajomi, mieszkańcy naszej małej ojczyzny - Raciborza

Przed zaledwie kilkoma dniami zwróciłam się do Was z zaproszeniem do uczestnictwa w spotkaniu pod Sądem Rejonowym w Raciborzu, podczas którego oddamy cześć Powstańcom Warszawskimz 1944 roku.

Idea spotkania w tym miejscu zrodziła się na fali „Łańcucha Światła”,organizowanego w ubiegłym tygodniu również w Raciborzu. Do wspólnego oddania hołdu uczestnikom Powstania Warszawskiego zaprosiłam również Panią Poseł Gabrielę Lenartowicz, osobę, która w naszym mieście brała czynny udział w pokojowych manifestacjach w obronie niezawisłości sądów.

Niestety w efekcie poparcia tej inicjatywy, również na łamach lokalnych mediów, Pani Poseł Gabriela Lenartowicz stała się celem bezkompromisowego ataku, fali hejtu, gróźb i obraźliwych stwierdzeń.

Dlatego mając na uwadze pamięć o heroicznej i osamotnionej walce o niepodległą Polskę oraz w świetle zaistniałych okoliczności zwracam się do wszystkich, którym dobro naszej ojczyzny leży na sercu, aby zatrzymali się 1 sierpnia 2017 roku i w "Godzinę W", oddali cześć walczącym o naszą wolność i suwerenność Powstańcom. Niech jednak każdy zrobi to po swojemu,w dowolnie wybranym przez siebie miejscu i formie.

Jestem przekonana, że przyszłość przyniesie jeszcze wiele okazji, żeby wspólnie zaakcentować dobre i prospołeczne postawy.

Pani Poseł i wielu mieszkańcom dziękuję za chęć uczestnictwa w spotkaniu i jego pozytywny odbiór.

Maria Melnarowicz


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm