Sobota, 18 stycznia 2020

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Tak ma wyglądać nowa siłownia "pod chmurką" w Wodzisławiu

31.07.2017 13:30 | 0 komentarzy | mak

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl., w pobliżu wybudowanego w zeszłym roku wielofunkcyjnego boiska, już niebawem powstanie siłownia na świeżym powietrzu oraz plac do sportów lekkoatletycznych.

Tak ma wyglądać nowa siłownia "pod chmurką" w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo że wakacje na półmetku, w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego wiele się dzieje. Obiekty szkolne są remontowane, powstają nowe pracownie, a także wzbogacana jest baza sportowa.

Na terenie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu już niebawem powstanie siłownia na świeżym powietrzu oraz plac do sportów lekkoatletycznych. Zgodnie z planami przy szkole ma zostać wykonana m.in. zeskocznia do skoku w dal z torem poliuretanowym, siłownia zewnętrzna, stół do tenisa stołowego, a także plac do street workoutu. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w oświetlenie, dzięki któremu będzie możliwe korzystanie z niego nawet po zapadnięciu zmroku. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków budżetu powiatu wodzisławskiego oraz pozyskanej rządowej dotacji z „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej”.