Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Pożary, olej na drogach i tragedia w Kuźni [RAPORT STRAŻAKÓW]

31.07.2017 09:04 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dziewięć razy, interweniując w miejscowościach Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Owsiszcze, Pietrowice Wielkie, Ponięcice, Racibórz, Rudnik, Rudy oraz Turze.

Pożary, olej na drogach i tragedia w Kuźni [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 28 lipca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji cztery razy. Od godz. 16.36 pięć zastępów ochotników z terenu gminy Rudnik zmywało błoto naniesione w trakcie opadów na jezdnię ulicy Łąkowej w Ponięciach. O godz. 16.57 strażacy z Raciborza zajęli się neutralizacja plamy substancji ropopochodnej, która zalegała na ulicy Łąkowej w Raciborzu, natomiast o godz. 17.13 strażacy-ochotnicy usunęli gniazdo niebezpiecznych owadów przy ul. Moniuszki w Krzyżanowicach. W nocy o godz. 21.19 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze stogu ze słomą przy ul. Słowackiego w Rudniku. Ogień został ugaszony. Szacunkową wartość strat w zdarzeniu oszacowano na kwotę 1 tys. zł. Tyle samo wyniosła szacunkowa wartość uratowanego mienia.

W sobotę 29 lipca strażacy wyjeżdżali do akcji tylko raz - aby usunąć gniazdo owadów przy ul. Sportowej w Owsiszczach.

W niedzielę 30 lipca strażacy z powiatu raciborskiego odnotowali cztery interwencje. Najpierw o godz. 11.43 strażacy z OSP Turze ugasili tlące się przewody przy ul. Raciborskiej. Następnie strażacy z OSP Rudy usunęli powalone na jezdnię DW 921 drzewo. W Pietrowicach Wielkich strażacy-ochotnicy usunęli plamę substancji ropopochodnej z jezdni ulicy Raciborskiej.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Kuźni Raciborskiej, gdzie na terenie ośrodka "Wodnik" utopił się 18-letni mężczyzna. Więcej informacji na temat tego zdarzenia: Utonięcie w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje młody mężczyzna.