Piątek, 24 maja 2019

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

Kultura

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi Reggae Festiwal ze ślubem w tle

30.07.2017 13:57 | 0 komentarzy | (q)

Piękna pogoda, fantastyczna i bardzo wyjątkowa atmosfera panująca nie tylko przed – ale także za sceną, uśmiechnięci ludzie oraz… zawarcie związku małżeńskiego – tak w skrócie można opisać drugi dzień Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi Reggae Festiwalu.

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi Reggae Festiwal ze ślubem w tle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ten dzień dla wodzisławskiego festiwalu był wyjątkowy z uwagi na fakt, że prowadzący wydarzenie – Cheeba wstąpił w związek małżeński. Ślubu młodej parze udzielił sam prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Sobotnie popołudnie z muzyką reggae na wodzisławskim stadionie rozpoczął zespół Roots Soldiers. Następnie na scenie wystąpiły zespoły Mistah Lego i Majestic, którzy dźwiękami płynącymi z głośników przyjemnie wprawiały osoby uczestniczące w wydarzeniu w charakterystyczne kołysanie i taniec. Następnie przed publicznością zaprezentowała się bydgoska grupa Dubska, która zagrała m.in. swój kultowy już utwór „Avocado”.

Po występie grupy Dubska na scenie zagościł prezydent miasta Mieczysław Kieca, który dziękował publiczności za przybycie i uczestnictwo w festiwalu. Obiecał też, że Wodzisław zorganizuje 15. edycję Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi.

O 21.30 scenę opanowała gwiazda wieczoru, a jednocześnie współorganizator festiwalu, czyli grupa Tabu. Członkowie zespołu już od pierwszych taktów porwali publiczność do wspólnej zabawy. Osoby zgromadzone pod sceną bawiły się doskonale. „Jak Dobrze Cię Widzieć”, „Nie chcę umierać”, „Moje miasto” czy „Sarny” – te i inne przeboje grupy wraz z wokalistą śpiewały setki gardeł. Podczas występu ze sceny popłynęły także ważne słowa skierowane do uczestników wydarzenia – Rafał Karwot poprosił publiczność, aby ta starała się tłumnie uczestniczyć nie tylko w koncertach gwiazd, ale by przychodziła na koncerty także mniej sobie znanych artystów.

Następnie scenę opanowali członkowie formacji East West Rockers. Świeże brzmienia modern roots i dancehall plus oryginalna nawijka łącząca jamajski i polski slang rozkołysały publiczność.

Wieczór zakończył Splendid Sound czyli Matys, Szczepan, Kotune i Don Himol. Czterech selektorów, zebranych razem niosących kaganek jamajskiej oświaty w najodleglejsze zakamarki Polski i Europy. Jak przystało na oryginalny jamajski sound nie dali publice ani chwili wytchnienia.

Aneta Czarnocka-Kanik | nowiny.pl

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.