Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Apel – zbiórka na remont kościoła

28.07.2017 06:30 | 1 komentarz | woj

Proboszcz parafii św. Jerzego w Sławikowie, ks. Joachim Augustyniok wystosował apel do swoich byłych parafian oraz przyjaciół Kościoła.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prosi w nim o wsparcie generalnego remontu wnętrza sławikowskiej, zabytkowej świątyni, który ma się rozpocząć w przyszłym roku. Prace mają objąć m.in. remont ścian wraz z ich malowaniem, remont drzwi w zakrystiach, renowację schodów na chór oraz remont podłogi na chórze. Całkowity koszt oszacowano na 675 tys. zł. Sami parafianie zadeklarowali już daleko idącą pomoc, przekonani dotychczasowymi rezultatami remontów, które przeprowadzili wspólnie z ks. Augustyniokiem. M.in. odnowiona została cała elewacja świątyni, wymieniono pokrycie dachowe, wykonano iluminację kościoła, ponadto odwodniono fundamenty kościoła oraz ogrodzono cały teren cmentarza.

– Mimo tego, iż dzielą Was tysiące kilometrów od Sławikowa, myślami stale powracacie do miejsca, w którym przeżyliście wiele pięknych chwil Waszego życia. Kościół, w którym przyjęliście Chrzest, Pierwszą Komunię św. czy Sakrament Małżeństwa, ciągle pozostaje bliski Waszemu sercu. Każdego, kto chciałby wesprzeć naszą wspólną inwestycję, zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej – proboszcz zwraca się do byłych parafian. Osoby chcące wesprzeć parafię mogą to zrobić za pośrednictwem przelewu bankowego na konto parafii, za co każdy darczyńca ma otrzymać Limitowaną Cegiełkę Wartościową (więcej informacji TUTAJ).

(woj)