Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Kultura

Wakacyjny wyjazd nie musi skończyć się karą za przetrzymane filmy i płyty

26.07.2017 06:30 | 0 komentarzy | żet

Trzy pytania do Małgorzaty Szczygielskiej (na zdj.), dyrektor raciborskiej biblioteki.

Wakacyjny wyjazd nie musi skończyć się karą za przetrzymane filmy i płyty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Zbliża się półmetek akcji „Lato z biblioteką”. Czy pomimo wszechobecnych tabletów i komórek nadal udaje się Wam przyciągnąć dzieci do biblioteki?

– Nie narzekamy na frekwencję. Średnio jest 50 – 70 dzieciaków. Gdy było spotkanie z Wojciechem Cesarzem – autorem książki „Pamiętnik grzecznego psa” – mieliśmy ponad 100 uczestników. Dzieci bardzo lubią psy (śmiech).

– Latem do biblioteki powinni zajrzeć również dorośli... Czym są „wakacyjne pakiety”, które Panie wypożyczacie?

– Nazywamy je wakacyjnymi inspiracjami. To pakiety złożone z książki, filmu i płyty CD. Można na tym skorzystać, ponieważ te pakiety wypożyczamy na okres 30 dni. Natomiast filmy wypożyczamy na 2 dni, a płyty CD na tydzień. Jeśli wypożyczy się je w pakiecie, to ma się je przez miesiąc. Tak więc jeśli ktoś wyjeżdża na wakacje, to nie musi się martwić, że po powrocie będzie musiał płacić karę za przetrzymanie. Pakiety są podróżnicze, obyczajowe, historyczne. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

– Główną imprezą tego tygodnia będzie „Noc Łowców Duchów”. Do kogo jest adresowane to wydarzenie?

– To jest powtórka naszej „Nocy Łowców Duchów” z panem Marcinem Pałaszem, którą mieliśmy już swego czasu. Będziemy wyszukiwać zjawy, które mogą czaić się w murach biblioteki, bo biblioteka ma swoją historię. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Łączy nas książka”. Zostanie zorganizowane głównie dla młodzieży z klubu „Strefa” oraz Czytelników, którzy odpowiednio wcześniej się zapisali.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.