Wtorek, 21 stycznia 2020

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Od Ostroga do Opola. Wycieczka przyjaciół biblioteki [ZDJĘCIA]

25.07.2017 09:36 | 0 komentarzy | ż

19 lipca działający przy Fili nr 2 Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu wybrał się z wizytą do Opola.

Od Ostroga do Opola. Wycieczka przyjaciół biblioteki [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wycieczka do stolicy sąsiedniego województwa zaczęła się od zwiedzania Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Opolu. Główną siedzibę opolskiej biblioteki wyróżnia projekt architektoniczny łączący neoklasyczną XIX-wieczną zabudowę z lżejszą w formie nowoczesną bryłą. Wnętrze tego udanego mariażu skrywa m.in. wypożyczalnię dla dorosłych i młodzieży, mediatekę, salę konferencyjną oraz "pokój bajek" – kolorową wypożyczalnię dla dzieci.

Opole to oczywiście nie tylko biblioteka. Charakterystycznym punktem miejskiego krajobrazu jest Wieża Piastowska, oferującą zwiedzającym przystępną lekcję historii. Kolejnym punktem wyprawy było Muzeum Piosenki Polskiej. W muzeum – jednym z ciekawszych punktów na turystycznej mapie Opola - klubowiczki odbyły sentymentalna podróż, nucąc i podśpiewując przeboje z lat młodości. Po spacerze na Wzgórze Uniwersyteckie przyszła pora na lody w lokalnej sławie – „Sopelku”.

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu wyruszy na kolejną wycieczkę 28 sierpnia. - Chętnych na wypad do cysterskiego opactwa w Rudach Raciborskich prosimy o kontakt pod numerem telefonu 32 415 84 86 – zachęca kierownik Fili nr 2 na Ostrogu, Jolanta Sienkiewicz.

źródło: MiPBP w Raciborzu