Wtorek, 18 lutego 2020

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Plac zabaw i sporów... Żerdziny skłócone

22.07.2017 19:00 | 1 komentarz | ma.w

Zakłócanie porządku i spokoju publicznego oraz niszczenie placu zabaw zarzuca bywalcom tegoż placu mieszkaniec Żerdzin, którego posesja znajduje się po sąsiedzku. Posądzana o wandalizm młodzież broni się wraz ze swymi rodzicami. Znalazła zrozumienie u miejscowych władz i policyjnego dzielnicowego.

Plac zabaw i sporów... Żerdziny skłócone
Młodzież na siłowni pod chmurką, obok altanki. Tu gromadzi się najchętniej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek wakacji w Żerdzinach. W wiejskiej świetlicy gromadzi się kilkadziesiąt osób. Są w różnym wieku, ale spora jest tu reprezentacja miejscowych nastolatków. Przybywają wójt, sekretarz gminy, radna oraz dzielnicowy z komendy policji. Wszystkich wita sołtys i poddaje pod dyskusję temat: powracające problemy z niezadowolonym mieszkańcem Żerdzin, który sąsiadom wręczył skargę na ich dzieci, w jego opinii, zachowujące się nieodpowiednio na placu zabaw. Mieszkańcy przynieśli egzemplarz pisma na spotkanie z wójtem. Byli nim oburzeni.

Jakie są zarzuty wobec młodych?

Głośne zachowanie, wulgarny język, nieprzyzwoite piosenki, spożywanie alkoholu, przebywanie po zmierzchu, zaśmiecanie terenu oraz dewastacja siłowni i altanki – to wszystko bulwersuje mieszkańca Żerdzin do tego stopnia, że zażądał od policji wszczęcia postępowania i ukarania grupy młodzieży. Dodał jeszcze, że „podejrzani” wypisują obraźliwe epitety na jego rodzinę. Mężczyzna zgłaszał problem w urzędzie gminy. Podpiera się licznymi zgłoszeniami zakłócania spokoju publicznego, które kierował na komendę. Twierdzi, że wielokrotnie prosił bawiącą się młodzież o spokojne zachowanie lub przejście w inne miejsce placu, ale ta nie słuchała lub efekt tych uwag był chwilowy. Skarżący twierdzi, że posiada dowody łamania prawa i ma świadków.

Ludzie:

Adam Wajda

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.