Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Chcą obniżyć jezdnię pod wiaduktem

21.07.2017 13:00 | 2 komentarze | ma.w

Drogowcy z Katowic planują inwestycję na ul. Rybnickiej, która rozwiąże problem z ciężarówkami wbijającymi się w wiadukt.

Chcą obniżyć jezdnię pod wiaduktem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niedawno pisaliśmy o wypadku przy wiadukcie obok SGL Carbon na DW 935 w Raciborzu (na zdj., szczegóły TUTAJ). Naczepa tira uderzyła w samochód osobowy gdzie znajdowało się dwuletnie dziecko. Kierowca tira zlekceważył ostrzeżenie przed wjazdem pod wiadukt mimo, że rozmiary pojazdu nie pozwalały na przejazd.

Zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Wojewódzkich czy planowany jest remont wiaduktu i pogłębienie przejazdu pod nim. Do sytuacji blokowania wiaduktu przez lekceważących znaki drogowe kierowców ciężarówek dochodzi dość często i taka inwestycja zdaje się być w Raciborzu nieodzowna.

– Tak, planujemy przebudowę DW 935 na odcinku od granicy Rybnika z Rydułtowami do skrzyżowania z DK 45 – poinformował nas Ryszard Pacer rzecznik prasowy katowickiego ZDW. Projekt przewiduje obniżenie jezdni pod wiaduktem i budowę ciągu pieszo-rowerowego. Pod wiaduktem zbudowany ma być tunel, którym pobiegnie ów ciąg. Kiedy rozpocznie się przebudowa? – Nie wiadomo. W tej chwili jesteśmy na etapie uzyskiwania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, którą wydaje wojewoda – przekazał Pacer. Koszty przebudowy znane będą po rozstrzygnięciu przetargu.

(m)