Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Patrol

Święto policji w Raciborzu z generałem, awansami i...smyczkami [ZDJĘCIA]

19.07.2017 15:22 | 0 komentarzy | żet

- Swoją wzorową służbą budujecie szacunek społeczeństwa powiatu raciborskiego dla naszej instytucji - powiedział do swoich podwładnych komendant insp. Łukasz Krebs podczas tegorocznych obchodów święta policji, które zostały zorganizowane 19 lipca na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Święto policji w Raciborzu z generałem, awansami i...smyczkami [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policję powołano w Polsce 24 lipca 1919 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku w lipcu policjanci obchodzą swoje święto. Tak było również 19 lipca na Zamku Piastowskim, gdzie świętował garnizon Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. - W tym szczególnym dniu powinniśmy pamiętać o policjantach poległych w kampanii wrześniowej, zamordowanych w Miednoje i wszystkich tych, którzy wypełnili rotę do końca - mówił insp. Łukasz Krebs.

Komendant powiatowy policji w Raciborzu podziękował za wsparcie obecnym na sali samorządowcom, prezesowi Spółdzielni "Nowoczesna" Tadeuszowi Wojnarowi, prokurator Danucie Kozakiewicz oraz przedstawicielom innych służb i instytucji, z którymi współpracują policjanci. Nie zapomniał o swoich podkomendnych, którym gratulował najlepszej wykrywalności przestępstw w śląskim garnizonie policji.

Do podziękowań i życzeń przyłączył się starosta raciborskich Ryszard Winiarski, prokurator Danuta Kozakiewicz oraz świeżo upieczony generał - Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

W trakcie uroczystości awansowano 48 policjantów. 5 policjantów odznaczono medalami za wieloletnią służbę. Specjalne podziękowania wręczono również cywilnym pracownikom raciborskiej komendy. Na zakończenie uroczystości przed policjantami i gośćmi wystąpiło trio smyczkowe Appassionato.

Ludzie:

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Tadeusz Wojnar

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Mieszkaniowa