środa, 5 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Aktorka nową dyrektorką Domu Kultury w Chwałowicach

19.07.2017 09:15 | 0 komentarzy | pm / UM Rybnik

Karina Abrahamczyk-Zator – aktorka, reżyserka teatralna i  animatorka – obejmie stanowisko dyrektora Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. 

Aktorka nową dyrektorką Domu Kultury w Chwałowicach
Fot. UM Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kandydatura Kariny Abrahamczyk-Zator okazała się najlepsza w ogłoszonym konkursie na stanowisko dyrektora DK Chwałowice.
Abrahamczyk-Zator ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, wydziały zamiejscowe we Wrocławiu na wydziale lalkarskim oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na wydziale Ekonomii ze specjalizacją Polityka Społeczna.
Na swoim koncie ma ciekawe osiągnięcia artystyczne – została laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz laureatką Złotej Maski w 2013 r. za najlepszy spektakl dla najmłodszych widzów „Bajka Zjajka” w reżyserii Macieja Dużyńskiego.
Nowa dyrektorka DK Chwałowice w latach 2006 – 2007 pracowała w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie oraz gościnnie wystąpiła w spektaklu „Kram z piosenkami” w reż. Laco Adamika w Teatrze Dramatycznym w Częstochowie. Od 2008 r. do chwili obecnej związana jest z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.
Jako reżyserka teatralna zadebiutowała w 2015 roku, tworząc autorski spektakl dla tzw. „najnajów” – mowa o spektaklu pt. „Baballoon” wpisującym się w nurt teatru dla najmłodszych widzów. Rok później powstał jej kolejny spektakl „Miromagia”. Dla nieco starszej widowni, we współpracy z rybnickimi twórcami, wyreżyserowała musical „W cieniu tęczy” w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
Karina Abrahamczyk-Zator jest też współzałożycielką Stowarzyszenia „Kulturalny Domek” oraz organizatorką Rybnickiego Festiwalu Teatrów Przedszkolnych „Sztuka Malucha”.
O wyborze osoby sprawującej funkcję dyrektora Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach zadecydował konkurs. Swoje oferty do udziału w konkursie złożyło 10 osób (4 nie spełniły kryteriów formalnych, pozostałych 6 osób stanęło do konkursu).