Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Uniwersytet seniorów zdominowały panie

18.07.2017 06:30 | 0 komentarzy | eos

Coraz liczniejsza społeczność emerytów miasta ma swoje oczekiwania, którym od 10 lat próbuje sprostać Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Raciborzu. Stowarzyszenie obchodzące w tym roku jubileusz, stara się nadążać za tym, co dziś ciekawi nowoczesnego seniora.

Uniwersytet seniorów zdominowały panie
Nowo ukonstytuowany zarząd Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu tworzą: prezes Czesława Kordyaczny, wiceprezes Bronisław Niewiadomski, skarbnik Bogusława Muszyńska, sekretarz Maria Wit oraz członkowie - Mirosława Drożdż, Jerzy Fleger, Andrzej Kaczmarek, Lucyna Korba, Mieczysław Łapin, Emilia Mederska i Wiesława Petryk. W skład komisji rewizyjnej weszły: przewodnicząca Helena Szuba, Renata Lukoszek, Janina Łapin i Danuta Myszakowska.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O tym jak radzi sobie uczelnia trzeciego wieku najlepiej świadczy frekwencja, która dopisuje podczas cotygodniowych wykładów oraz licznych wyjazdów i pikników. Pomysły zaś na interesująco spędzony czas rodzą się w głowach członków zarządu stowarzyszenia, którzy podejmują liczne inicjatywy oraz realizują je w atrakcyjnej formie, wyłącznie społecznie.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Podczas wyborczego spotkania, prezes Czesława Kordyaczny podsumowała ubiegłoroczną działalność. W 2016 r. swój udział w stowarzyszeniu deklarowało 158 osób, przy czym 16 słuchaczy zawieszono, ponieważ od dłuższego czasu nie uczestniczyli w zajęciach i nie opłacali składek. Trzon uniwersytetu stanowią panie, których jest aż 120, a panów jest tylko 22.

Uniwersytet dbając o systematyczne kształcenie, aktywizację i poprawę jakości życia seniorów, w minionym roku przygotowało ciekawy plan zajęć i imprez wyjazdowo–rekreacyjnych. Cyklicznie więc w PWSZ w Raciborzu organizowane są wykłady, których w porównaniu do lat poprzednich było najwięcej, bo aż 41. Jak policzyła pani prezes brały w nich udział 2472 osoby, a więc średnio, w każdym z nich uczestniczyło ponad 60 słuchaczy; najmniej – 45, najwięcej – 80. Swą wiedzą podzieliło się z członkami uniwersytetu 23 prelegentów.