Piątek, 27 kwietnia 2018

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

RSS

Niebezpieczne przejścia widmo

17.07.2017 07:00 | 0 komentarzy | juk

Stare pasy na drodze dezorientują pieszych, chcących przejść na drugą stronę ulicy.

Niebezpieczne przejścia widmo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy najruchliwszej ulicy w centrum Radlina, czyli ul. Korfantego w ubiegłym roku przesunięto kilka przejść dla pieszych. Zarządca drogi, którym jest Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. (PZD) znaki pionowe przestawił, ale stare pasy zostały. A podwójne pasy wpływają niekorzystnie na bezpieczeństwo, ponieważ zdezorientowani piesi korzystają zarówno z nowych przejść, jak i ze starych, które formalnie już nie istnieją. Przy ul. Korfantego są aż trzy takie przejścia-widmo.

Przechodzić na starym czy nowym przejściu?

Podczas majowej sesji radny Andrzej Gaca interweniował w tej sprawie. - Na ul. Korfantego w rejonie kościoła funkcjonują dwa przejścia dla pieszych - nowe i stare. Osobiście wszedł mi pieszy bezpośrednio pod samochód, bo patrzył tylko na te stare pasy - mówił radny. Dodał, że komisja infrastruktury (radny jest jej członkiem) informowała włodarzy o zaistniałym problemie. Komisja prosiła o rozwiązanie niebezpiecznej sytuacji.

Będą frezować

Jak wyjaśnia Michał Stabla z PZD, przeniesienie przejść dla pieszych było podyktowane poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. A zabiegał o to m.in. radliński magistrat. - Zgodnie z zawartym porozumieniem z miastem ubiegłoroczne zmiany w organizacji ruchu zostały wykonane na zlecenie Radlina i pod ich nadzorem - mówi. Dodaje, że stare oznakowanie poziome przejść dla pieszych zostało zamalowane, ale nie spełniło to oczekiwanych efektów. Dlatego pozostałe oznakowanie na jezdni zostanie w sposób trwały sfrezowane w najbliższym czasie.

(juk)