Czwartek, 26 kwietnia 2018

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Zmiana warty po ponad 10 latach

16.07.2017 10:34 | 0 komentarzy | juk

Roszady kierownicze w policji. Wieloletni komendant, podinsp. Adam Grobelny, opuszcza Radlin i przechodzi do gorzyckiej jednostki. Zastąpi go komendant komisariatu w Gorzycach, podinsp. Jarosław Mendrela.

Zmiana warty po ponad 10 latach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas czerwcowej sesji w Radlinie władze miasta oraz radni pożegnali komendanta Adama Grobelnego. Dziękowali mu za pełnioną w mieście służbę. Komendant tylko do połowy lipca będzie dowodził radlińskimi strukturami policji. Dalszy ciąg swojej służby pełnić będzie w gorzyckim komisariacie. Od 17 lipca funkcję komendanta radlińskiej policji obejmie obecny komendant komisariatu w Gorzycach, Jarosław Mendrela.

Czas iść dalej

- Mija właśnie 11 lat, kiedy przekroczyłem próg komisariatu w Radlinie jako nowy komendant. Nie sądziłem, że będę pracował tu tak długo. Nie przypuszczałem, że wszelkie moje obawy dotyczące tego miasta nie sprawdzą się, ponieważ spotkałem tu samych życzliwych ludzi i zaangażowanych w kwestie bezpieczeństwa - mówił komendant Grobelny. Podziękował również swoim współpracownikom. Dodał, że radliński zespół jest jednym z lepszych, o ile nie najlepszym zespołem na terenie powiatu wodzisławskiego. - Jak do tej pory wspieraliście państwo mnie i moich policjantów, proszę abyście robili to nadal, przy współpracy z nowym komendantem - mówił Grobelny, kierując swoją prośbę do radnych oraz włodarzy.

Policja to służba

Jak wyjaśnił komendant powiatowy policji, podinsp. Jarosław Grudziński, zmiana szefów policji jest spowodowana trendem, jaki zaistniał w województwie śląskim. A dotyczy on nie tylko komend z naszego powiatu, ale również z jednostek sąsiednich. - Nasza praca jest służbą i stawia przed nami różne wymagania i wyzwania. Także te dotyczące miejsca pracy - dodał Grudziński.

(juk)