Czwartek, 18 lipca 2019

imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

RSS

Burmistrz Macha z absolutorium i podwyżką

16.07.2017 18:30 | 1 komentarz | woj

Na ostatnim posiedzeniu gminnego samorządu radni głosowali nad absolutorium dla burmistrza Pawła Machy (na zdj.). Po jego jednomyślnym przyjęciu, kolejna uchwała dotyczyła podniesienia pensji włodarza.

Burmistrz  Macha z absolutorium  i podwyżką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po przedstawieniu pozytywnych opinii z instytucji kontrolnych i raportu skarbnika gminy, samorządowcy przyjęli sprawozdanie z wykonania zeszłorocznego budżetu. Nikt nie wstrzymał się od głosu, nikt nie był przeciw. Choć wiadomo, że jednomyślność w radzie miejskiej Kuźni Raciborskiej nie zawsze jest oczywista.

Po przyjęciu absolutorium radni przegłosowali zmianę wynagrodzenia burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska. Taki wniosek wniósł pod obrady przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Radosław Kasprzyk. – Burmistrz nagradza swoich podwładnych, kiedy jest zadowolony z ich pracy. My takiej możliwości wobec niego jako radni nie mamy. Jednocześnie widzimy, że urząd prowadzi duże inwestycje i dużo pozyskuje środków z zewnątrz – argumentował. Podczas omawiania zmiany uposażenia włodarza, sam P. Macha wyszedł z sali obrad. Jak później tłumaczył jest to dla niego krępująca chwila. Podziękował jednak za docenienie jego pracy.

W samym głosowaniu nie wzięli udział radni: Manfred Wrona i Adrian Lepiarczyk z Rud oraz Tadeusz Koral z Budzisk. Od głosu wstrzymała się radna Sabina Chroboczek-Wierzchowska z Kuźni Raciborskiej.

(woj)

Składniki obecnego wynagrodzenia burmistrza Kuźni Raciborskiej

1. wynagrodzenie zasadnicze: 5 tys. 900 zł (wzrost o 500 zł),

2. dodatek funkcyjny: 1 tys. 900 zł (bez zmian),

3. dodatek specjalny: 3 tys. 120 zł (wzrost o 638 zł)

Suma: 10 tys. 920 zł (wzrost o 1 tys. 138 zł)

Ludzie:

Manfred Wrona

Manfred Wrona

Radny Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miasta

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.