Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Patrol

Wypadek w Marklowicach. Nie żyje młody motocyklista [ZDJĘCIA], [FILM]

12.07.2017 15:32 | 56 komentarzy | acz

- Najpierw słyszeliśmy ryk silnika, a potem głośny huk - mówią świadkowie wypadku w Marklowicach. Dziś popołudniem życie stracił tu mieszkaniec Połomi.

Wypadek w Marklowicach. Nie żyje młody motocyklista [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Czy motocykliści jeżdżą bezpiecznie?

12 lipca przed godziną 13.00 wodzisławskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Szymanowskiego w Marklowicach. Kierujący motocyklem aprilia 23-letni mieszkaniec Połomi uderzył w bok volkswagena lupo. Uderzenie było na tyle silne, że kask młodego motocyklisty rozpadł się. 23-latek doznał bardzo powaznych obrażeń. Aby go ratować poderwano w powietrze śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach. Maszynę zawrócono podczas lotu, z uwagi na stwierdzenie zgonu motocyklisty.

Jak wstępnie ustalono 23-latek jechał od strony Wodzisławia. W tym samym czasie przeciwnym pasem jechała volkswagenem listonoszka. Kobieta chciała skręcić w lewo, na teren jednej z posesji. Podczas tego manewru motocykl uderzył w prawy bok osobówki. Listonoszka może mówić o prawdziwym szczęściu. Uderzenie motocykla było na tyle silne, że dosłownie zmiotło samochód z jezdni pod płot jednej z posesji.

- Słyszeliśmy ryk silnika motocykla już pod lasem skąd nadjeżdżał a potem wielki huk - mówią mieszkańcy ulicy Szymanowskiego. - On na pewno nie jechał przepisowo, sądząc po odkręconym gaze. Silnik aż wył. Dobrze, że uderzył od strony pasażera, bo ta biedna kobieta też by zginęła - mówią mieszkańcy. Ulica Szymanowskiego była nieprzejezdna przez blisko dwie godziny. Powiadomiono prokuratora, na miejsce przybył również biegły ds. badania wypadków komunikacyjnych.

(acz)

Miejsce wydarzenia: