Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Ulica Powstańców Śląskich w Babicach do modernizacji

12.07.2017 13:55 | 0 komentarzy | red.

Ruszyły roboty na ul. Powstańców Śląskich w Babicach. Gmina Nędza rozstrzygnęła przetarg na jej modernizację, a także na budowę kanalizacji deszczowej przy ul. Wyrobiskowej.

Ulica Powstańców Śląskich w Babicach do modernizacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację ul. Powstańców Śląskich zaproponowała firma HLS System Sp. z o.o. z Żor. Wartość oferty to 214.268,32 zł brutto. Roboty mają się zakończyć do 28 lipca. Droga remontowana będzie na odcinku 291 metrów wraz z poboczem, zjazdami i dojściami w granicach pasa drogowego.

Z kolei budową kanalizacji deszczowej przy ul. Wyrobiskowej zajmie się firma JANG Sp. z o. o. z Rybnika, która zaproponowała w przetargu kwotę 230.084,43 zł brutto. Wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane z terenów zabudowy produkcyjnej, składowania i magazynów do projektowanej kanalizacji deszczowej a następnie zostaną wprowadzone do istniejącego rowu. Sieć kanalizacyjna wykonana zostanie w taki sposób, aby odprowadzenie wód deszczowych mogło się odbywać w sposób grawitacyjny, najkrótszą drogą. Kanały są prowadzone z uwzględnieniem możliwości wykonania przyszłych podłączeń z terenów przewidzianych pod zabudowę produkcyjną.