Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Odpowiedź JSW na apel marszałka Saługi

11.07.2017 18:53 | 1 komentarz | art

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. poprzez swojego rzecznika Katarzynę Jabłońską-Bajer odpowiedziała na apel marszałka województwa śląskiego Wojciech Saługi. 

Odpowiedź JSW na apel marszałka Saługi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marszałek wystąpił z apelem do władz Polskiej Grupy Górniczej oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej o powstrzymanie sprzedaży mułów i flotokoncentratów na rynek paliw sektora komunalno-bytowego.

A oto treść odpowiedzi przekazanej przez JSW:

Sprzedaż drobnicowa mułów i flotokoncentratu w 2016 stanowiła zaledwie 3,35 % sprzedaży węgla energetycznego, a odnosząc się do całości sprzedaży, wolumen ten nie przekroczył 1,00 % całej sprzedaży węgla JSW. Należy podkreślić, że wiodącym dostawcą tych sortymentów w JSW była  kopalnia Krupiński, która została wraz z końcem pierwszego kwartału tego roku przekazana do SRK i  zakończyła swoją produkcję.

W przypadku wprowadzenia zakazu lub ograniczenia sprzedaży tego typu paliw w pozostałych kopalniach JSW nie będzie miała problemu z zagospodarowaniem ich w procesie technologicznym. Jednym z pomysłów jest produkcja i sprzedaż palletu.  Jastrzębska Spółka Węglowa, PG Energy Capital Management i JSW Innowacje podpisały niedawno list intencyjny w sprawie możliwości realizacji wspólnego przedsięwzięcia polegającego na produkcji pelletu w oparciu o technologię spółki CoalTech oraz koks, muły, pyły i odpady węglowe dostarczane przez JSW.