Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Winiarski pod ostrzałem Koniecznego

12.07.2017 19:00 | 0 komentarzy | żet

Czas wakacji to dramat dla miłośników samorządu. Przetrwanie miesiąca bez relacji z obrad naszych radnych – w których pomysłów, docinek i ripost jest przecież tyle, co w dobrej kaszy skwarek – dla części naszych Czytelników wydaje się niemożliwym wyczynem. Z myślą o nich zachowaliśmy kilka samorządowych perełek z ostatniej sesji rady powiatu raciborskiego – na czas wakacyjnej posuchy.

Winiarski pod ostrzałem Koniecznego
Starosta Ryszard Winiarski, radny Dominik Konieczny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tematem głównym czerwcowej sesji rady powiatu raciborskiego było uchwalenie absolutorium dla zarządu powiatu raciborskiego z wykonania budżetu za 2016 rok. Dla koalicji rządzącej była to okazja do pochwalenia się osiągnięciami, a dla opozycji do pastwienia się nad starostą. Dyskutowano również o wielkich planach modernizacji raciborskiego szpitala, pieniądzach za wycinkę drzew i nienaturalnie dużych wydatkach na strony internetowe w samorządowych instytucjach.

Azbest, cyfryzacja i szpital

Ryszard Winiarski już na wstępie pochwalił się wszystkim, co udało mu się zrobić. Wskazywał na remonty dróg i chodników, środki przekazane na usuwanie azbestu, cyfryzację geodezji. – Rozwija się pan marketingowo, panie starosto... Gratuluję, jeszcze dwa lata temu inaczej to wyglądało – skomentował to wystąpienie Dominik Konieczny.

Radny, który nie szczędzi cierpkich uwag pod adresem władz powiatu, wytknął staroście niespełnioną obietnicę budowy hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym oraz utratę pracownika starostwa odpowiedzialnego za pozyskiwanie środków unijnych. Staroście oberwało się też za kosztowny plan modernizacji instalacji ogrzewania w raciborskim szpitalu – montaż pomp ciepła, budowę instalacji fotowoltaicznej, modernizację stropów oraz systemu przeciwpożarowego. Władze powiatu aplikują o dotację unijną na realizację tych przedsięwzięć w wysokości 17,5 mln zł, przy czym całkowity koszt inwestycji oszacowano na kwotę 22,5 mln zł. Do tej pory na działania przygotowawcze (analizy, dokumentacja, przygotowanie map oraz próbny odwiert) wydano już 221 tys. zł. – Od początku byłem przeciwnikiem tej inwestycji, uważam, że to nie jest dobry pomysł – stwierdził D. Konieczny.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Teresa Frencel

Teresa Frencel

Radna powiatowa, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność"